20

Wrzesień

3 lata ago

Botoks

Botoks
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

moda (23)Botoks to silna toksyna powodująca poważne zatrucia pokarmowe, która jednak od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia zrobiła oszałamiającą karierę w kosmetyce. Po czterdziestym roku życia na skórze twarzy uwidaczniają się zmarszczki mimiczne i skua nie jest już tak elastyczna i naprężona jak wcześniej. Niskie stężenia botoksu wstrzykuje się w mięśnie, które są odpowiedzialne za zmarszczki mimiczne. Toksyna w pewien sposób paraliżuje zakończenia nerwowe a tym samym nie pozwala pracować tym mięśniom, co sprawia, że zmarszczki mimiczne ulegają spłyceniu. Aby efekt był trwały i zadowalający, zabieg taki powinno się powtarzać, co jakieś 6 ? 8 miesięcy.
Samo ostrzykiwanie botoksem nie jest bolesne (towarzyszy mu tylko lekkie pieczenie) i generalnie nie wywołuje skutków ubocznych ani powikłań. Czasami zdarzają się kilkudniowe zasinienia i obrzęki lub objawy podobne do tych, jakie mamy przy grypie.
Przed podjęciem decyzji o tym zabiegu należy się skonsultować z lekarzem, który przeprowadzi dokładny wywiad medyczny, gdyż czasami są przeciwwskazania do tego typów zabiegów. Najlepiej zastrzyki z botoksu robić w gabinecie dermatologicznym pod opieką fachowej medycznej siły.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

Tag:
admin Administrator