Wella paleta Ekskluzywne zdjęcia ślubne – czy warto w nie inwestować?
08

Luty

7 miesięcy ago

Ekskluzywne zdjęcia ślubne – czy warto w nie inwestować?

Ekskluzywne zdjęcia ślubne – czy warto w nie inwestować?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Artykuł podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: „Czym są ekskluzywne zdjęcia ślubne?”. Scharakteryzowane zostaną poszczególne etapy rozwoju fotografa ślubnego. Przede wszystkim jednak wymienione zostaną bardziej lub mniej obiektywne czynniki definiujące wartość ślubnych fotografii.
Fotograf ślubny – etapy rozwoju

Obecnie polski rynek fotografii ślubnej rozwija się bardzo, ale to bardzo dynamicznie. Z dnia na dzień przybywa fotografów ślubnych. Jakie osoby zostają fotografami ślubnymi? Oczywiście nie sposób wymienić wszystkie pobudki, pod wpływem których fotografowie decydują się rozpocząć karierę w fotografii ślubnej. Wyróżniają się jednak dwie sytuacje. Pierwsza z nich ma miejsce, gdy mniej lub bardziej doświadczony amator fotografii zauważa możliwość zarobienia pieniędzy w stosunkowo łatwy, jak mu się wydaje, sposób. Druga, gdy doświadczony fotograf zajmujący się innymi dziedzinami fotografii postanawia rozszerzyć swoją ofertę o zdjęcia ślubne lub całkowicie przebranżowić się w tym kierunku. Ścieżki rozwoju dla obu grup różnią się, jednak można wymienić pewne punkty wspólne. Na początku fotograf stara się zbudować portfolio oraz zdobyć pierwsze zlecenia. Zwykle na tym etapie ego stawki nie są wysokie, zleceń poszukuje najczęściej pośród rodziny, znajomych i ich znajomych. Tacy fotografowie mogą być w stanie dostarczyć zdjęcia interesujące, dobrej jakości. Jednak wypracowanie własnego stylu, dzięki któremu zdjęcia ślubne będą wyróżniać się na tle konkurencji, wymaga doświadczenia i czasu. Toteż wśród tej grupy nieczęsto będzie można spotkać zdjęcia zapierające dech w piersiach. Środkowy etap rozwoju osiągają fotografowie ślubni mający już ciekawe portfolio, stronę internetową o dobrej pozycji, doświadczenie w pracy oraz siatkę zadowolonych klientów, którzy będą polecać ich zdjęcia swoim znajomym. Fotografowie, którzy dzięki doświadczeniu zarówno fotograficznym jak i marketingowym zdobyli uznanie i renomę dostarczają zwykle najbardziej atrakcyjne, często artystyczne zdjęcia ślubne. Dzięki specyficznej, a niekiedy wręcz rozpoznawalnej wizji prezentowania rzeczywistości dnia ślubu tworzą fotografie, które są doceniane i zapamiętywane.
Czynniki definiujące wyjątkowe zdjęcia ślubne

Liczy się oryginalność. Są w Polsce fotografowie, których zdjęcia ślubne wręcz nie wymagają podpisywania. Jednak sama unikatowość zdjęć ślubnych nie wystarcza. Nie należy myśleć, że najlepsi fotografowie ślubni w kraju to zamyśleni artyści z niedbale zawiązanymi szalikami, którzy gdy tylko przyłożą aparat do oka, natychmiast tworzą arcydzieła. Za twórczą otoczką stoi doskonałe przygotowanie i duże doświadczenie. Wyjątkowe zdjęcia ślubne wyróżnia bardzo staranna, przemyślana kompozycja, czyli sposób zaaranżowania elementów w kadrze; twórcza, a przy tym poprawna ekspozycja kadru, a także obróbka cyfrowa, przeprowadzana z głową i doświadczeniem.
Czy warto zamawiać drogie zdjęcia ślubne?

Ceny usług najlepszych fotografów w kraju często przekraczają 5 tysięcy złotych. Czy warto więc wydawać tak duże pieniądze na zdjęcia ślubne? Zważywszy na fakt, że fotografie ze ślubu pozostaną jedną z niewielu wartościowych wspomnień po ślubie i weselu, warto zastanowić się, czy ich wykonaniem nie powinien zająć się prawdziwy zawodowiec, który zagwarantuje, że zdjęcia ślubne będą tak doskonałe, jak to możliwe.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

Tag:
admin Administrator