Wella blondy Hand made: malowanki na koszulkach
07

Styczeń

9 miesięcy ago

Hand made: malowanki na koszulkach

Hand made: malowanki na koszulkach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Hand made: malowanki na koszulkach

Angelika, studentka dziennikarstwa w Krakowie, tworzy niepowtarzalne wzory na zwykłych koszulkach, może to być dowolny wzór lub napis. Napewno nikt nie będzie miał takiej samej i o to właśnie chodzi w rzeczach hand made!

Jak się zaczęła Twoja pasja?

A.: Malowanie t-shirtów chodziło mi po głowie od dawna, ale dopiero na studiach „zmalowałam” swoją pierwszą koszulkę, kiedy zobaczyłam, że wygląda to w miarę sensownie, zamówiłam kilka t-shirtów i tak maluję sobie do dzisiaj.

Angelika

Skąd czerpiesz pomysły?

A.: Zaczynam od szkicu na kartce…generalnie, wzory biorę ze świata mody, z blogów, które nałogowo czytam i oglądam, wręcz pochłaniam, z otaczającego mnie świata, miejsc, które odwiedzam, kawiarni, w których przesiaduję godzinami, fascynujących ludzi, jakich można znaleźć na krakowskich ulicach – prawdziwą kopalnią inspiracji jest Kazimierz.

Jak wygląda sam proces malowania? Czy każda koszulka się nadaje?

A.: Do malowania nadaje się każda koszulka. Jak do tej pory zmalowałam jeden wzór na koszulce z bardzo grubego (jak na t-shirt) materiału, grubego oraz cienkiego. Jedna z nich była czarna i farbka do tkanin również idealnie kryła.
Po wykonaniu szkicu przenoszę go (najczęściej ołówkiem) na t-shirt…tu małe ryzyko, bo trzeba liczyć się z tym, że tego z materiału się nie wymaże. Później pędzelek (najlepiej jak najcieńszy- maluję dużo szczegółów) i zwyczajna farbka do materiału.

T-Szirt Angeliki

Wiążesz jakieś plany na przyszłość związane z tą pasją?

A.: Kiedyś miałam pomysł, żeby zrobić z tego maleńki biznes, ale jak to bywa u mnie – bez motywacji szybko się nudzę. Wcielam w życie kolejny „ambitny” projekt, takim sposobem maluję, rysuję, prowadzę bloga, piszę, gram na gitarze, ostatnio pasjonuje mnie nauka gry na ukulele…Ale jeżeli ktoś ma ochotę na taką koszulkę, nie ma problemu, wystarczy napisać do mnie maila albo zajrzeć na bloga (notki dawno nie dodawane, ale to się zmieni ;D).
W tym momencie zajmuję się kilkoma t-shirtami dla znajomych, wielu z nich podobają się moje prace 😉 Może jeszcze coś z tego będzie…

Malowanka Angeliki na koszulce

Dziekuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji planów i marzeń.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

Tag:
admin Administrator