Wella blondy Modne trendy – Ekomoda
07

Styczeń

11 miesięcy ago

Modne trendy – Ekomoda

Modne trendy – Ekomoda
1 vote, 7.00 avg. rating (71% score)

Modne trendy – Ekomoda

Materiały nadające się do recyklingu są przekształcane w dzieła sztuki:) Z papieru można zrobić ubrania, a moda może być bardzo eko!

Projektantka Yuliya Kyrpo stwierdziła, że sukienka może być papierowa i przekonała co do tego pomysłu cały świat. Najpierw artystka ułożyła 1000 papierowych ptaków ze starych gazet, a później wykonała z nich wspaniałą sukienkę z trenem.

Manuel Minino (PineHills Creative Partners) również udowadnia, że suknie z papieru są przyciągające wzrok i fascynujące. Sukienki są wykonane całkowicie z papieru. Tworzą one w połączeniu z dobrze wykonanym makijażem przepiękne stylizacje.

PineHills Creative Partners: pinehills.biz

Jolis Paons prezentuje na swoim profilu na flickr sukienkę wykonaną w całości z książki telefonicznej. Cała sukienka została wykonana ręcznie z materiałów znajdujących się „pod ręką”. Pomyślcie tylko, że co roku wyrzucaliśmy przestarzałe i niepotrzebne książki telefoniczne lub, w najlepszym przypadku, oddawaliśmy do makulatury, a mogliśmy je wykorzystać w zupełnie inny sposób. Cóż kreatywność ma różne odsłony.

Brytyjska artystka i projektantka Zoe Bradley ma bardzo ciekawe i zarazem zwariowane pomysły. Jej ubrania mogą przybierać całkiem ciekawe kształty i mogą być wykonane z nietypowych materiałów. Papier jest jednym z takich tworzyw. Artystka współpracowała z Alexandrem McQueen oraz innymi znanymi projektantami. Jej dzieła niewątpliwie zachwycają. Można niektóre z nich znaleźć i obejrzeć na www.zoebradley.com.

Zoe Bradley – www.zoebradley.com

Sukienki to nie jedyna rzecz, która może zostać wykonana z papieru. Otóż piękne papierowe ozdoby głowy możemy znaleźć w kolekcji Chanel wiosna 2009 Haute Couture. Wykonane one zostały przez Katsuya Kamo i jego zespół.

Jennifer Collier tworzy całe modne kolekcje z papieru. Na jej stronie www.jennifercollier.co.uk możemy zobaczyć papierowe ubrania, buty i akcesoria. Podczas procesu tworzenia wykorzystywane są rozmaite materiały i tworzywa, które już przeżyły jedno życie i nadają się do recyklingu.

Jennifer Collier – www.jennifercollier.co.uk

Papier choć nie jest zbyt trwałym materiałem i wykonane z niego ubrania nie nadają się do noszenia, jednak pobudza on ludzi do tworzenia niepowtarzalnych dzieł artystycznych.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

Tag:
admin Administrator